Jak zaktualizować Windowsa

System operacyjny z rodziny Windows jest najpopularniejszym system na świecie. Rzadko kto z nim się nie spotkał, nie skorzystał lub w ogólne o nim nie słyszał. Charakterystyczne okienka ułatwiają nam pracę z systemem. Jego pierwsze wydanie było aż 33 lata temu. Niestety za popularnością tego systemu stoi ryzyko włamania się przez hakera. Dlatego co jakiś czas pojawia się aktualizacja systemu, by temu zapobiec. Łatka, poprawa bezpieczeństwa, czasami nowe funkcjonalności. Jest to bardzo ważne, by posiadać najnowszą aktualizację. Zmniejsza to ryzyko włamania się na nasz komputer.

Jak zaktualizować Windowsa?

Jak zaktualizować WindowsaW systemie poniżej Windows 10 aktualizacja odbywa się poprzez Panel Sterowania. Ukaże się nam jak to w Windowsie jest zwyczajem okienko. Znajdują się tam kilka opcji do wyboru. Nas interesuje ikona o nazwie System i zabezpieczenia. Pojawia się lista dostępnych opcji m.in. Centrum akcji czy Zapora systemu Windows. My klikniemy przy Windows Update, czyli ikona, która odpowiada za aktualizację w systemie. W niej po lewej stronie znajduje się kilka możliwości. Wyszukanie aktualizacji – jeżeli znamy jej odznaczenie ta opcja umożliwia nam jej odszukanie. Kolejna to Zmień ustawienia – tu z kolei z listy rozwijanej mamy parę opcji, jakimi są aktualizację automatyczne. Nie musimy kontrolować czy jest aktualizacja dostępna, system sam wykonana za nas weryfikację, pobierze i zaktualizuje system – najlepsza opcja.

Występuje możliwość samodzielnego wyszukania czy pobrania i wyboru co instalujemy. Gdy zrobimy automatycznie wówczas czeka nas wybór jaki dzień będzie odpowiedni na aktualizację oraz godzina. Preferowane jest ustawienie codzienne sprawdzenie, czy jest ze względu bezpieczeństwa. Gdy to zrobimy w prawy dolnym rogu pojawi się symbol Windows Update jak również informację o pobieraniu, czasami nawet nie ma konieczności restartu komputera. Nie spowalniam pracy na komputerze.

Jak wygląda aktualizacja Windows 10?

W systemie Windows 10 jedyną różnicą jest to, że zamiast Panelu Sterowania istnieją Narzędzia a w nich tak samo, jak w poprzednich wersjach Windows Update. Uruchamiamy sprawdzenie, czy są aktualizację. Zarówno w Windows 10, jak i starszych wersjach występują dwa rodzaje aktualizacji ekspresowa, czyli o najwyższym priorytecie oraz opcjonalna np. dodatkowy język w systemie, dodatek do istniejącego już programu. Wybór należy do osoby uruchamiającej aktualizację czy będą instalowane obie czy tylko o najwyższym priorytecie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here