jak zbić wysokie ciśnienie

Osoby cierpiące na nadciśnienie tętnicze oraz te u których występują skoki ciśnień, powinny udać się do lekarza w celu zdiagnozowania przyczyn ich występowania. Dobrze jest przed taką wizytą przez okres około dwóch tygodni regularnie mierzyć ciśnienie, aby pomiary przedstawić lekarzowi podczas wizyty. Lekarz po rozpoznaniu przepisze odpowiednie leki obniżające ciśnienie lub powie nam, w jaki sposób mamy postępować, żeby ciśnienie nam nie wzrastało. Niektórzy ludzie są bardzo uzależnieni od występującej pogody, dlatego w przypadku wysokiego ciśnienia atmosferycznego dochodzi u nich do bólu głowy i ogólnego rozdrażnienia. Tak samo jest w przypadku osób z niskim ciśnieniem, gdy dochodzi do spadku ciśnienia atmosferycznego. W takim wypadku dobrze jest wiedzieć jak przy pomocy domowych sposobów zbić wysokie ciśnienie.

Jak zbić wysokie ciśnienie?

jak zbić wysokie ciśnieniePierwszą bardzo dobrze znaną metodą jest cynamon, posiada on właściwości lecznicze, dzięki którym nie tylko skutecznie obniża ciśnienie, ale również wpływa na poziom cholesterolu. Wystarczy wziąć pół małej łyżeczki cynamonu i rozpuścić w niepełnej szklance wody po czym wypić, aby nasze ciśnienie wróciło do normy.
Kolejną metodą na prawidłowe ciśnienie są regularne spacery, już 30 minutowy spacer pomaga dotlenić nasze serce.
Osoby palące papierosy, a cierpiące na nadciśnienie tętnicze powinny zaprzestać nałogu, ponieważ już jeden papieros potrafi podnieść ciśnienie o 8 stopni wyżej. Następną ważną rzeczą jest zaprzestanie spożywania dużej ilości soli, norma jaką osoba przy wysokim ciśnieniu może spożyć dziennie to około pół łyżeczki od herbaty.

Dieta i aktywność fizyczna

Oczywiście prawidłowa dieta i aktywność fizyczna w znacznym stopniu poprawi wydolność naszego serca. Dieta powinna być bogata w potas, bardzo dużo tego elementu jest zawartego w bananach, jednak osoby cierpiące na nadwagę nie powinny często sięgać po ten owoc. Dobrym sposobem dla ludzi lubiących czosnek jest jego regularne spożywanie, które również pomaga w walce z nadciśnieniem. Gorzka ciemna czekolada a w szczególności ta, która zawiera ponad 80% kakao, jest pomocna zarówno przy obniżeniu ciśnienia, jak i w przypadku skłonności do powstawania zakrzepów.
Osoby mające stresujące życie, powinny często znaleźć czas na relaks, stres w dużym stopniu podwyższa ciśnienie. Pomocne w takim przypadku są herbaty ziołowe, jak również wszystkie dostępne leki na złagodzenie napięcia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here