Zalety pojazdów typu segway

Panująca obecnie moda na małe pojazdy elektryczne przeznaczone do poruszania się po mieście lub na krótkich trasach, sprawia, iż dostępnych na rynku jest coraz więcej tego rodzaju rozwiązań. Możemy zdecydować się na hulajnogi, skutery czy elektryczne deskorolki. Naszym zdaniem ciekawym pomysłem godnym uwagi są pojazdy typu segway. Są to dwukołowe pojazdy, gdzie koła ustawione są równolegle do siebie, a równowaga pojazdu wraz z poruszającą się na nim osobą utrzymywana jest dzięki zastosowaniu żyroskopu. Kierowanie i manewrowanie pojazdem odbywa się za pomocą ruchów ciała. Przekonajmy się zatem jakie są zalety pojazdów typu segway.

Prosta obsługa i wygodne podróżowanie

W wielu miastach świata, z tego rodzaju pojazdów korzystają policjanci, ochroniarze dużych obiektów oraz inni pracownicy, którzy muszą w krótkim czasie skontrolować duży teren. Urządzenia te są praktyczne i wygodne, a nauka jazdy jest ograniczona tylko do przyzwyczajenia się do delikatnych wychyleń, jakimi kontroluje się pojazd. Mogą na nich poruszać się dzieci oraz dorośli bez problemu radząc sobie z manewrowaniem.

Kolejnym aspektem przemawiającym na rzecz pojazdów typu segway są ich niewielkie rozmiary w porównaniu z rowerem, skuterem lub hulajnogą, a swoim zasięgiem na jednym ładowaniu baterii, także przewyższają wspomnianych konkurentów. Także ze względu na swoją unikatową konstrukcję pojazdy te mają znacznie lepsze możliwości do poruszania się po nieutwardzonym terenie. Wersje terenowe dają sobie radę z piaskiem, trawą, a nawet leśną ściółką. Dlatego też popularne są w nadmorskich kurortach, gdzie odpoczywający turyści korzystają z nich z dużą przyjemnością.

Dzięki nowoczesnej konstrukcji i zastosowaniu wielu innowacyjnych rozwiązań technicznych pojazdy takie są bezpieczne. Rozwijana prędkość jest na tyle duża, by błyskawicznie się przemieszczać, ale na tyle mała by podróżowanie odbywało się bezpiecznie i nie stanowiło zagrożenia dla pieszych oraz innych użytkowników dróg i chodników.

Specyfikacja techniczna godna uwagi

Baterie, w jakie wyposażane są tego rodzaju pojazdy, np. te pochodzące od naszego krajowego producenta, firmy Velex, są wyjątkowo wydajne, pozwalają na przejechanie dystansu około 40 kilometrów na jednym ich ładowaniu. Natomiast czas pełnego uzupełnienia energii wynosi kilka godzin, co jest bardzo dobrym wynikiem. Także moc silników jest zadowalająca i pozwala na rozwinięcie prędkości w granicach 20-30 km/h. W połączeniu z małą wagą i niezwykłą zwrotnością takiego pojazdu daje to możliwość dynamicznej jazdy i doskonałej zabawy. Są to stabilne, bezpieczne i praktyczne pojazdy o napędzie elektrycznym.

Pojazdy typu segway dostępne są w wielu sklepach oraz na aukcjach internetowych. Naszym zdaniem najlepiej jest kupować z pewnych i sprawdzonych źródeł, dlatego też polecamy odwiedzenie strony https://velex.pl/pl/43-typu-segway, gdzie prezentowane są produkty wspomnianej firmy Velex, której pojazdy można spotkać na lotnisku Okęcie, w wielu galeriach handlowych, a nawet jednostkach wojskowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here