Jak można zajść w ciążę?

Mitów wokół tego jak można zajść w ciążę lub też jak takiej sytuacji uniknąć, na przestrzeni wieków narosło bardzo wiele. Obecnie, szczęśliwie coraz więcej ludzi jest świadomych, które z opowieści są tylko legendami, a które nie. Jednak wciąż znaczna część społeczeństwa wierzy w najbardziej absurdalne metody na spłodzenie lub uniknięcie spłodzenia potomstwa.

Jak można zajść w ciążę?

Jak można zajść w ciążę?Pary desperacko starające się o dziecko uciekają się do różnych sposobów. Mowa tutaj o takich parach, które z medycznego punktu widzenia nie posiadają żadnych przeciwwskazań do posiadania potomstwa. Jedną z dość słynnych metod jest dosłowne stawanie na głowie po stosunku, lub uprawianie seksu w takiej pozycji, aby za pomocą siły grawitacji jak najwięcej plemników wpłynęło do pochwy i to jak najgłębiej. Ta zasada działa również w drugą stroną, a mianowicie niektóre pary kochają się na stojąco, aby i w tym przypadku kochana grawitacja pomogła. Innymi metodami na poczęcie może być według legend okładanie się liśćmi kapusty, a na co dzień kobieta nie powinna nosić niczego co ściskałoby ją w pasie lub podobnych okolicach.

Mitów wokół tego „jak nie zajść w ciąże” jest znacznie więcej i niestety często najpopularniejsze są one wśród nastolatków, którzy dopiero odkrywają świat seksu i nie dostają wystarczająco informacji od rodziców, czy nauczycieli w szkole.

Najsłynniejsze z takich mitów to:

  1. Dziewica nie może zajść w ciąże. Takie stwierdzenie wzięło się od tego, że ktoś wymyślić iż błona dziewicza (która i tak po chwili jest przerywana) chroni macicę, przed dostaniem się do niej plemników.
  2. W czasie miesiączki nie można zajść w ciąże. Tutaj powód brzmi już bardziej sensownie, bo przecież w czasie miesiączki komórka jajowa się łuszczy i wypływa drogami rodnymi wraz z krwią, wiec chyba nie ma nic do zapłodnienia? Otóż nawet w czasie miesiączki można zajść w ciąże, trzeba pamiętać, że plemniki w ciele kobiety mogą przeżyć nawet parę dni.
  3. Stosunek przerywany to metoda antykoncepcji. Kolejny słynny mit, wynikający z myślenia, że jedynie wytrysk może dać szansę na ciąże – wcale nie, podczas stosunku w każdym momencie może wymknąć się nawet jeden plemnik, ale ten zwycięski.
[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here