3 powody, aby zdecydować się na czarter jachtów w Grecji

Ostatnimi czasy coraz bardziej popularny staje się czarter jachtów w Grecji. Czy jednak rzeczywiście jest to tak doskonała opcja wakacyjna czy urlopowa? Oczywiście, że tak! Wystarczy przeczytać poniższe trzy powody, dla których warto jechać na rejs dookoła słynnych Cyklad, a na pewno każdy zamarzy o takiej wyprawie.

1) świetne warunki do żeglowania

Na początek warto podkreślić, że Grecja posiada doskonałe warunki do żeglugi. Wody tu są łagodne a on kwietnia do października panują przyjemne temperatury, które pozwalają się spokojnie zrelaksować.

Jedyne, na co jednak trzeba uważać to fakt, że latem zdarza się bardzo mocny północny wiatr, który bywa niebezpieczny dopóki się z nim nie oswoimy. W kwestii wymagań formalnych do czarteru jachtów w Grecji potrzebny jest patent sternika jachtowego oraz świadectwo radiooperatora. Czasem niektórzy armatorzy wymagają, aby dwie osoby na łodzi miały powyższe uprawnienia.

2) tanio i ciekawie

Czy taki czarter jachtów w Grecji to droga sprawa? Generalnie wynajem łodzi i rejsy nie jest to najtańsze hobby na świecie. Niemniej jednak warto podkreślić, że w porównaniu do innych krajów europejskich, ceny w Grecji nie są wygórowane.

A jak w kwestii zwiedzenia Grecji? Czy jest co tam robić? Oczywiście, że tak! Przede wszystkim na pewno mamy majestatyczne Ateny z wyniosłym akropolem. Ponadto każda wyspa grecka charakteryzuje się nieco innym krajobrazem, wszystkie jednak cechuje swoiste piękno. Warto jeszcze dodać, że mieszkańcy Grecji kochają gości, zabawę i śpiew.

3) szeroki asortyment żeglarski

Wiadomo jednak, że do żeglowania potrzeba kilka rzeczy. Pierwsze zatem pytanie – czy do czarteru jachtów w Grecji nie ma problemów z wynajmem albo z czymś tego typu? Zdecydowanie nie – jest wiele firm oferujących wynajem łodzi, niemniej jednak warto wcześniej zarezerwować dany wyjazd.

Jak zaś sprawa wygląda z portami, kwestiami posiłków itp.? Otóż warto tu podkreślić, że generalnie rzecz ujmując ceny posiłków w Grecji nie są zbyt wysokie. Spokojnie zatem możemy się cieszyć wyjątkowym smakiem greckich potraw. Ponadto warto dodać, że nie ma również problemów z zacumowaniem w porcie, jednak czasem może nas zaskoczyć jego niższy stan jakościowy. Wszelkie niedogodności jednak rekompensują mili i sympatyczni mieszkańcy.

Czarter jachtów w Grecji oferuje Agencja Żeglarska Kubryk

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here